7A-48.000MAAE-T
Manufacturer Part Number:
7A-48.000MAAE-T
Manufacturer/Brand:
FTS
Part of Description:
5.0x3.2 30ppm 30ppm -20~70C 12pF
Manufacturer :
FTS
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
48 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.053" (1.35mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)