7A-40.000MAHE-T
Manufacturer Part Number:
7A-40.000MAHE-T
Manufacturer/Brand:
TXC Corporation
Part of Description:
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
Stock Condition:
148
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
40 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.053" (1.35mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)