7A-48.000MBBK-T
Manufacturer Part Number:
7A-48.000MBBK-T
Manufacturer/Brand:
TXC Corporation
Part of Description:
CRYSTAL 48.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
48 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.053" (1.35mm)
Load Capacitance :
20pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)