AX01F040VAABR500
- Manufacturer Part Number:
- AX01F040VAABR500
- Part of Description:
- CONN FLOATING SIDE STR 40 POS
- Height Above Board :
- 0.248" (6.30mm)
- Mated Stacking Heights :
- 8mm, 10mm, 18mm
- Number of Positions :
- 40
- Pitch :
- 0.025" (0.64mm)