TBPH-00-200-03-GR-LF
Manufacturer Part Number:
TBPH-00-200-03-GR-LF
Terminal Blocks
Stock Condition:
282
Color :
Green
Current - UL :
10 A
Number of Positions :
3
Operating Temperature :
-33°C ~ 105°C
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Plug Wire Entry :
Positions Per Level :
3
Voltage - UL :
250 V
  • HARTING
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 2.54MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 3POS 90DEG 3.5MM