TBPH-00-150-07-BK-LF
Manufacturer Part Number:
TBPH-00-150-07-BK-LF
Color :
Black
Current - UL :
8 A
Number of Positions :
7
Operating Temperature :
-33°C ~ 105°C
Pitch :
0.150" (3.81mm)
Plug Wire Entry :
Positions Per Level :
7
Voltage - UL :
250 V
  • HARTING
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 2.54MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 3POS 90DEG 3.5MM