SU2D10UC
- Manufacturer Part Number:
- SU2D10UC
- Manufacturer/Brand:
- Weidmuller
- Part of Description:
- CB PROTECTOR 1077 2P D 10A ACDC
- Stock Condition:
- 11
- Manufacturer :
- Weidmuller
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Lever
- Approval Agency :
- CE, CSA C22.2 No 5, CSA C22.2 No 235, TUV, UL1077, VDE
- Breaker Type :
- Thermal Magnetic
- Current Rating (Amps) :
- 10A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Poles :
- 2
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 480 V
- Voltage Rating - DC :
- 125 V