DD62M0000Z
Manufacturer Part Number:
DD62M0000Z
Part of Description:
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 62POS
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 15POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
  • Molex
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 8POS
  • HARTING
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 7POS
  • Molex
    CONN MICRO-D HOUSING PLUG 9POS