DB17W2S443A00LF
Manufacturer Part Number:
DB17W2S443A00LF
Part of Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS PNL MNT WW
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Type :
Signal and Power (Not Included)
Current Rating (Amps) :
7.5A
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Product Status :
Obsolete
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Termination :
Wire Wrap
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB