DB17W2P500G30LF
Manufacturer Part Number:
DB17W2P500G30LF
Part of Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SLDR
Current Rating (Amps) :
7.5A, 30A
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Manufacturer related products
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB