LCQT-QFP0.5-40-1
Manufacturer Part Number:
LCQT-QFP0.5-40-1
Part of Description:
SOCKET ADAPTER MULT PKG TO 40QFP
Number of Pins :
40
Pitch - Mating :
0.020" (0.50mm)
Pitch - Post :
0.100" (2.54mm)
Manufacturer related products
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2.5 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 3 INCH
    CABLE 12POS .100 JUMPER 4 INCH
    CABLE 12POS .100 JUMPER 5 INCH