LCQT-QFP0.5-32
Manufacturer Part Number:
LCQT-QFP0.5-32
Manufacturer/Brand:
Aries Electronics, Inc.
Part of Description:
SOCKET ADAPTER MULT PKG TO 32QFP
Manufacturer :
Aries Electronics, Inc.
Product Category :
Adapter, Breakout Boards
Board Thickness :
0.062" (1.57mm) 1/16"
Material :
FR4 Epoxy Glass
Number of Positions :
32
Package Accepted :
QFP
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Product Status :
Active
Proto Board Type :
SMD to DIP
Size / Dimension :
1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2.5 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 3 INCH
    CABLE 12POS .100 JUMPER 4 INCH
    CABLE 12POS .100 JUMPER 5 INCH