595D226X9050R8T
Manufacturer Part Number:
595D226X9050R8T
Part of Description:
CAP TANT 22UF 10% 50V 2824
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
390mOhm
Height - Seated (Max) :
0.150" (3.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V