595D105X0020T2T
Manufacturer Part Number:
595D105X0020T2T
Part of Description:
CAP TANT 1UF 20% 20V 0805
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9Ohm
Height - Seated (Max) :
0.057" (1.45mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V