AT-K-C-26-8-W/5
- Manufacturer Part Number:
- AT-K-C-26-8-W/5
- Manufacturer/Brand:
- ASSMANN WSW Components
- Part of Description:
- CABLE MOD COIL 8COND WHITE 5'
- Stock Condition:
- 70
- Manufacturer :
- ASSMANN WSW Components
- Product Category :
- Modular - Flat Cable
- Cable Height :
- 0.097" (2.46mm)
- Cable Type :
- Coil
- Cable Width :
- 0.346" (8.80mm)
- Coil Diameter :
- 0.591" (15mm)
- Conductor Strand :
- 7/0.0063"
- Jacket (Insulation) Material :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Length - Coil Extended :
- 5' (1.52m)
- Length - Coil Retracted :
- 2.33' (0.71m)
- Number of Conductors :
- 8
- Product Status :
- Active
- Shielding :
- Wire Gauge :
- 26 AWG