AT-K-26-10-S/500
- Manufacturer Part Number:
- AT-K-26-10-S/500
- Manufacturer/Brand:
- ASSMANN WSW Components
- Part of Description:
- CABLE MOD FLAT 10COND SLVR 500'
- Manufacturer :
- ASSMANN WSW Components
- Product Category :
- Modular - Flat Cable
- Cable Height :
- 0.097" (2.46mm)
- Cable Type :
- Straight
- Cable Width :
- 0.425" (10.80mm)
- Coil Diameter :
- Conductor Strand :
- 7/0.0063"
- Jacket (Insulation) Material :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Jacket Color :
- Silver
- Length :
- 500' (152.40m)
- Length - Coil Extended :
- Length - Coil Retracted :
- Number of Conductors :
- 10
- Product Status :
- Active
- Shielding :
- Unshielded
- Wire Gauge :
- 26 AWG