AT-K-26-4-B/1000
Manufacturer Part Number:
AT-K-26-4-B/1000
Manufacturer/Brand:
ASSMANN WSW Components
Part of Description:
CABLE MOD FLAT 4COND BLACK 1000'
Stock Condition:
87
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Modular - Flat Cable
Cable Height :
0.097" (2.46mm)
Cable Type :
Straight
Cable Width :
0.189" (4.80mm)
Coil Diameter :
Conductor Strand :
7/0.0063"
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket Color :
Black
Length :
1000' (304.80m)
Length - Coil Extended :
Length - Coil Retracted :
Number of Conductors :
4
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Wire Gauge :
26 AWG