AT-K-C-26-4-W/7
- Manufacturer Part Number:
- AT-K-C-26-4-W/7
- Manufacturer/Brand:
- ASSMANN WSW Components
- Part of Description:
- CABLE MOD COIL 4COND WHITE 7'
- Stock Condition:
- 208
- Manufacturer :
- ASSMANN WSW Components
- Product Category :
- Modular - Flat Cable
- Cable Height :
- 0.097" (2.46mm)
- Cable Type :
- Coil
- Cable Width :
- 0.189" (4.80mm)
- Coil Diameter :
- 0.512" (13mm)
- Conductor Strand :
- 7/0.0063"
- Jacket (Insulation) Material :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Length - Coil Extended :
- 7' (2.13m)
- Length - Coil Retracted :
- 3.28' (1.00m)
- Number of Conductors :
- 4
- Product Status :
- Active
- Shielding :
- Wire Gauge :
- 26 AWG