A152K15X7RF5TAA
- Manufacturer Part Number:
- A152K15X7RF5TAA
- Part of Description:
- CAP CER 1500PF 50V X7R AXIAL
- Capacitance :
- 1500 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50V