A152J20C0GH5TAA
- Manufacturer Part Number:
- A152J20C0GH5TAA
- Part of Description:
- CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 AXL
- Capacitance :
- 1500 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 100V