A152J15C0GF5UAA
- Manufacturer Part Number:
- A152J15C0GF5UAA
- Part of Description:
- CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 AXIAL
- Capacitance :
- 1500 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 50V