SV250K20BL1
Manufacturer Part Number:
SV250K20BL1
Part of Description:
SV 250 K 20 B L1
Capacitance @ Frequency :
1130 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
12 kA
Energy :
345J
Features :
Maximum AC Volts :
250 V
Maximum DC Volts :
320 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Radial, Disc
Varistor Voltage (Max) :
429 V
Varistor Voltage (Min) :
351 V
Varistor Voltage (Typ) :
390 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A