SV250K5BL1
Manufacturer Part Number:
SV250K5BL1
Part of Description:
SV 250VRMS 5MM BULK L1
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
600 A
Energy :
17J
Features :
Maximum AC Volts :
250 V
Maximum DC Volts :
320 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
429 V
Varistor Voltage (Min) :
351 V
Varistor Voltage (Typ) :
390 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A