PF22000T12BK
Manufacturer Part Number:
PF22000T12BK
Manufacturer/Brand:
Hammond Manufacturing
Part of Description:
FAN EXHAUST 115V 20W BLACK
Manufacturer :
Hammond Manufacturing
Product Category :
Rack Thermal Management
Product Status :
Active
Size / Dimension :
5.71" L x 5.71" W x 2.95" H (145.0mm x 145.0mm x 75.0mm)
Specifications :
Fan, AC, Square, 28 CFM
Type :
Fan
Voltage - Input :
115VAC
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    BATT HOLDER AAA 2 CELL WIRE LEAD
    BATT CONNECT SNAP 9V 1 CELL WIRE
    BATT HOLDER AA 3 CELL WIRE LEADS
    BATT HOLDER AA 4 CELL WIRE LEADS
    BATT HOLDER AAA 1 CELL WIRE LEAD
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
PF22.0W 3M 5,025 PRIVACY FILTER DESKTOP 22.0"
PF22000T12BK230 Hammond Manufacturing 6,553 FAN EXHAUST 230V 18W BLACK
PF22000T12BK24 Hammond Manufacturing 6,321 FAN EXHAUST 24V 5W BLACK