1PMT16AT1G
- Manufacturer Part Number:
- 1PMT16AT1G
- Manufacturer/Brand:
- onsemi
- Part of Description:
- TVS DIODE 16VWM 26VC POWERMITE
- Manufacturer :
- onsemi
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1000W (1kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 17.8V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 26V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 16V