1PMT12AT3G
- Manufacturer Part Number:
- 1PMT12AT3G
- Manufacturer/Brand:
- onsemi
- Part of Description:
- TVS DIODE 12VWM 19.9VC POWERMITE
- Manufacturer :
- onsemi
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1000W (1kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 13.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 19.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V