205K100CS4G
Manufacturer Part Number:
205K100CS4G
Part of Description:
CAPACITOR MLP 1.0UF 100V SMD
Stock Condition:
100
Capacitance :
2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.248" (6.30mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Size / Dimension :
0.449" L x 0.500" W (11.40mm x 12.70mm)
Termination :
Gull Wing
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
80V
Voltage Rating - DC :
100V
Part Manufacturer Stock Description
205K100CS4 Cornell Dubilier Electronics 5,645 CAP NETWORK 2UF 100V 6DIP
205K100CS4 Quantic™ Paktron 5,651 CAPACITOR MLP 1.0UF 100V THRU-HO
205K100CS4-FA Cornell Dubilier Electronics 7,759 CAP ARRAY 2UF 100V 6DIP
205K100CS4-FA Quantic™ Paktron 6,189 CAPACITOR MLP 1.0UF 100V THRU-HO
205K100CS4G Cornell Dubilier Electronics 95 CAP ARRAY 2UF 100V 6SMD
205K100CS4G-FA Cornell Dubilier Electronics 8,437 CAP ARRAY 2UF 100V 6SMD
205K100CS4G-FA Quantic™ Paktron 7,858 CAPACITOR MLP 1.0UF 100V SMD