PHVL-3R9V255-R
Manufacturer Part Number:
PHVL-3R9V255-R
Part of Description:
SUPERCAP 3.9V 2.5F 0.08 OHM VT
Stock Condition:
42
Capacitance :
2.5 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm
Height - Seated (Max) :
0.906" (23.00mm)
Lead Spacing :
0.209" (5.30mm)
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Size / Dimension :
0.839" L x 0.433" W (21.30mm x 11.00mm)
Tolerance :
-10%, +30%
Voltage - Rated :
3.9 V
    CB227-7 1/2
    CIR BRKR THERMAL 15A 24VDC PUSH
    CIR BRKR THERMAL 30A 24VDC PUSH