PHVL-3R9V155-R
Manufacturer Part Number:
PHVL-3R9V155-R
Part of Description:
SUPERCAP 3.9V 1.5F 0.16 OHM VT
Stock Condition:
299
Capacitance :
1.5 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
160mOhm
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
0.465" (11.80mm)
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Size / Dimension :
0.681" L x 0.354" W (17.30mm x 9.00mm)
Tolerance :
-10%, +30%
Voltage - Rated :
3.9 V
    CB227-7 1/2
    CIR BRKR THERMAL 15A 24VDC PUSH
    CIR BRKR THERMAL 30A 24VDC PUSH