0FLQ.187HXR
- Manufacturer Part Number:
- 0FLQ.187HXR
- Part of Description:
- FUSE GLASS 187MA 500VAC 5AG
- Product Category :
- Fuses
- 10kA
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 187 mA
- Fuse Type :
- Cartridge, Glass
- Melting I²t :
- Package / Case :
- 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
- Size / Dimension :
- 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
- Voltage Rating - AC :
- 500 V