0FLQ.150T
- Manufacturer Part Number:
- 0FLQ.150T
- Part of Description:
- FUSE CRTRDGE 150MA 500VAC/300VDC
- Product Category :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Transformer Protection
- 10kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 150mA
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Package / Case :
- 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
- Size / Dimension :
- 0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
- Voltage Rating - AC :
- 500 V
- Voltage Rating - DC :
- 300 V