0MAX050.XPGLO
- Manufacturer Part Number:
- 0MAX050.XPGLO
- Part of Description:
- FUSE AUTO 50A 32VAC/VDC BLADE
- Color :
- Red
- Current Rating (Amps) :
- 50 A
- Size / Dimension :
- 1.150" L x 0.348" W x 0.850" H (29.21mm x 8.85mm x 21.59mm)
- Voltage Rating - AC :
- 32 V
- Voltage Rating - DC :
- 32 V