0MAX040.HXGLO
- Manufacturer Part Number:
- 0MAX040.HXGLO
- Part of Description:
- FUSE AUTO 40A 32VAC/VDC 100PC
- Stock Condition:
- 15
- Color :
- Orange
- Current Rating (Amps) :
- 40 A
- Size / Dimension :
- 1.150" L x 0.348" W x 0.850" H (29.21mm x 8.85mm x 21.59mm)
- Voltage Rating - AC :
- 32 V
- Voltage Rating - DC :
- 32 V