0MAX030.XP
- Manufacturer Part Number:
- 0MAX030.XP
- Manufacturer/Brand:
- Littelfuse
- Part of Description:
- FUSE MAXI BLADE 32V 1PK CARD 30A
- Manufacturer :
- Littelfuse
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 1kA
- Color :
- Green
- Current Rating (Amps) :
- 30 A
- Fuse Type :
- Automotive
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Blade, Max
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 1.150" L x 0.348" W x 0.850" H (29.21mm x 8.85mm x 21.59mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V