HSN250J30R
Manufacturer Part Number:
HSN250J30R
Part of Description:
250W 30 OHMS METAL-MITE 5%
Height - Seated (Max) :
2.219" (56.37mm)
Power (Watts) :
250W
Resistance :
30 Ohms
Size / Dimension :
4.500" L x 3.000" W (114.30mm x 76.20mm)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W