HSN250F422
Manufacturer Part Number:
HSN250F422
Part of Description:
250W 422 OHMS METAL-MITE 1%
Stock Condition:
1
Height - Seated (Max) :
2.219" (56.37mm)
Power (Watts) :
250W
Resistance :
422 Ohms
Size / Dimension :
4.500" L x 3.000" W (114.30mm x 76.20mm)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±1%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W