EVRT252EP22RJE
Manufacturer Part Number:
EVRT252EP22RJE
Part of Description:
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 350W
Stock Condition:
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
350W
Resistance :
22 Ohms
Size / Dimension :
1.205" Dia x 9.921" L (30.60mm x 252.00mm)
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W