FVE030020ER800KE
- Manufacturer Part Number:
- FVE030020ER800KE
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 0.8 OHM 10% 300W
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Power (Watts) :
- 300W
- Resistance :
- 800 mOhms
- Size / Dimension :
- 1.125" Dia x 8.500" L (28.58mm x 215.90mm)
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±10%