FVE030020E12R0KE
- Manufacturer Part Number:
- FVE030020E12R0KE
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 12 OHM 10% 300W
- Stock Condition:
- 70
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 350°C
- Power (Watts) :
- 300W
- Resistance :
- 12 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.125" Dia x 8.500" L (28.58mm x 215.90mm)
- Temperature Coefficient :
- ±400ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%