L6R200D-120-C6
- Manufacturer Part Number:
- L6R200D-120-C6
- Manufacturer/Brand:
- Tri-Mag, LLC
- Part of Description:
- AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 192W
- Manufacturer :
- Tri-Mag, LLC
- Product Category :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cULus, EN, FCC, TUV
- Cord Length :
- 47.2" (1.20m)
- Current - Output (Max) :
- 16A
- Efficiency :
- Level VI, CoC Tier 2
- Features :
- Form :
- Desktop (Class I)
- Input Connector :
- IEC 320-C6
- Input Type :
- Cord (Sold Separately)
- No Load Power Consumption :
- 150mW (Max)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 40°C
- Output Connector :
- Power DIN, 4 Pin
- Polarization :
- Power (Watts) :
- 192 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- International
- Size / Dimension :
- 7.20" L x 3.19" W x 1.65" H (183.0mm x 81.0mm x 42.0mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 12V