CCH81-S10-C
Manufacturer Part Number:
CCH81-S10-C
Manufacturer/Brand:
Panduit Corporation
Part of Description:
CBL CLAMP P-TYPE NAT FASTENER
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Cable Supports and Fasteners
Adhesive :
Color :
Natural
Features :
Height :
Length :
Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Material Thickness :
0.050" (1.27mm)
Mounting Type :
Fastener
Opening Size :
0.810" (20.57mm)
Panel Hole Size :
0.203" (5.16mm)
Product Status :
Obsolete
Type :
Clamp, P-Type
Type Attributes :
Width :
0.500" (12.70mm)