MK1500FE-R52
- Manufacturer Part Number:
- MK1500FE-R52
- Part of Description:
- RES 150 OHM 1% 1/4W AXIAL
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 150 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%