GLC110-215
Manufacturer Part Number:
GLC110-215
Part of Description:
AC/DC CONVERTER +/-15V 110W
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output 1 :
5 A
Current - Output 2 :
2.5 A
Efficiency :
85%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Power (Watts) :
110W
Size / Dimension :
7.00" L x 4.25" W x 1.30" H (177.8mm x 108.0mm x 33.0mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V
Voltage - Output 2 :
-15V
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA