PMF-24V240WCAR
- Manufacturer Part Number:
- PMF-24V240WCAR
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 24V 240W
- Current - Output 1 :
- 10 A
- Efficiency :
- 87%
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 240W
- Size / Dimension :
- 7.48" L x 3.66" W x 1.97" H (190.0mm x 93.0mm x 50.0mm)
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V