PMF-24V320WCGB
Manufacturer Part Number:
PMF-24V320WCGB
Manufacturer/Brand:
Delta Electronics / Fans
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 24V 320W
Stock Condition:
894
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, TUVgs
Current - Output 1 :
13.3 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
87%
Features :
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
320W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
8.46" L x 4.53" W x 1.97" H (215.0mm x 115.0mm x 50.0mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V