ERA-S33J331V
- Manufacturer Part Number:
- ERA-S33J331V
- Part of Description:
- RES TEMP SENS 330 OHM 5% 1/10W
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Resistance :
- 330 Ohms
- Temperature Coefficient :
- 3300ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%