ERA-14EB124U
- Manufacturer Part Number:
- ERA-14EB124U
- Part of Description:
- RES SMD 120K OHM 0.1% 1/4W 1210
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 120 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%