ERA-14EB104U
- Manufacturer Part Number:
- ERA-14EB104U
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 1210
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Resistance :
- 100 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Supplier Device Package :
- 1210
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%