ERA-V39J5R6V
- Manufacturer Part Number:
- ERA-V39J5R6V
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- RES TEMP SENS 5.6 OHM 5% 1/16W
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Specialized Resistors
- Applications :
- Temperature Correction Circuits
- Composition :
- Metal Film
- Impedance :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 0.063W, 1/16W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 5.6 Ohms
- Temperature Coefficient :
- 3900ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%