PF2512FKF070R008L
- Manufacturer Part Number:
- PF2512FKF070R008L
- Part of Description:
- RES 0.008 OHM 1% 1W 2512
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.85mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 8 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.254" L x 0.128" W (6.45mm x 3.25mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%